fbpx

16.10.2019

Informācija medijiem

2019. gada 16. oktobris

Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere no 17. līdz 19. oktobrim kā vienīgā Baltijas un Ziemeļeiropas pārstāve Eiropas Parlamenta delegācijā piedalīsies Starptautiskā valūtas fonda (SVF) un Pasaules Bankas sanāksmē Vašingtonā.

Vaidere norāda, ka pasaules ekonomika šobrīd attīstās lēnāk nekā iepriekš tika prognozēts. “Būtisks izaugsmes tempu bremzēšanās iemesls ir globāla mēroga notikumi, kā, piemēram, ASV un Ķīnas tirdzniecības karš. Skaidrs, ka Latvijai, kā mazai un atvērtai ekonomikai, ir svarīga brīva tirdzniecība. Tādēļ piedalos šajā pasākumā, lai aizstāvētu mūsu pozīciju,” uzsver Vaidere.

Eiropas Parlamenta delegācija sanāksmē tiksies ar pasaules vadošajiem politiķiem un ekonomikas ekspertiem, lai apspriestu to, kas jādara, lai izvairītos no ekonomiskas lejupslīdes.  Paredzētas sarunas ar SVF un Pasaules Bankas vadību, augsta līmeņa pārstāvjiem no ASV valdības un parlamenta, Federālās rezervju sistēmas vadību un Eiropas Komisijas viceprezidentu Valdi Dombrovski.

“Mēs pārrunāsim dažādas Latvijai aktuālas problēmas. Piemēram, kā efektīvāk izmantot ekonomikas instrumentus, lai radītu darba vietas un mazinātu ienākumu nevienlīdzību. Esmu vienīgā mūsu reģiona pārstāve no Eiropas Parlamenta puses, būšu mūsu interešu vēstniece,” piebilst Vaidere.

Tāpat sanāksmes dienas kārtībā ir plānotas diskusijas par ilgtspējīgu ieguldījumu veicināšanu pasaulē, finanšu tehnoloģiju attīstību, ģeopolitiskiem riskiem ekonomikai, banku regulēšanu un citām tēmām.

SVF pārrauga pasaules finanšu sistēmu ar mērķi nodrošināt tās stabilitāti un sekmēt veiksmīgu tās dalībvalstu ekonomisko attīstību un sociālo labklājību. Latvija šai organizācija pievienojās 1992. gada 19. maijā.

Pasaules Bankas grupa, kurā ietilpst piecas savstarpēji cieši saistītas institūcijas, ir pasaulē lielākais institucionālais investors, kura primārie mērķi ir nabadzības apkarošana, jaunattīstības un attīstības valstu ekonomiskās izaugsmes stimulēšana. Ar Pasaules Banku Latvija sadarbojas kopš 1992. gada augusta.

Informāciju sagatavoja
Ģirts Salmgriezis,
ETP grupas Latvijas preses un komunikācijas padomnieks