fbpx

08.10.2019

Eiropas Parlamenta uzmanības centrā ir jaunās Eiropas Komisijas kandidātu uzklausīšanas jeb, citiem vārdiem sakot, "darba intervijas", kurās mēs, deputāti, pārbaudām topošo komisāru atbilstību amatam.

Latvijas kandidāta Valda Dombrovska "darba intervijā" jautāju par šobrīd ļoti aktuālu tematu - kriptoaktīvu regulējumu Eiropas Savienībā. Tie paver iespējas, tomēr rada arī jaunus riskus. Kā tikt galā ar izaicinājumiem, ko rada Facebook priekšlikums ieviest virtuālo "valūtu" “Libra”? Sniedzot atbildi, V. Dombrovskis uzsvēra nepieciešamību uzraudzīt “Libra” attīstību un to regulēt kopīgi ES līmenī.

Tāpat vēlējos uzzināt par finanšu tehnoloģiju attīstības plāniem nākamajos gados. Kā atrast pareizo līdzsvaru starp inovāciju veicināšanu un finansiālās stabilitātes saglabāšanu? Iepriecinoši, ka V. Dombrovskis apņēmās turpināt attīstīt šo jomu un, citu starpā, palīdzēt augt jaunuzņēmumiem.

Iztaujāšana ilga 3 stundas un mūsu komitejas ir lēmušas, ka Valdis ir atbalstāms kandidāts šim amatam. Es sirsnīgi apsveicu Valdi ar izturēto pārbaudījumu!