26.04.2017

Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Inese Vaidere šodien, ar uzrunu atklājot konferenci "I Eiropas – Latvijas Ekonomikas forumu “Made in Latvia” – Latvijas ekonomiskā identitāte Eiropā un pasaulē” Latvijas Zinātņu akadēmijā, aicināja klausītājus novērtēt to, ko Latvija jau ir spējusi sasniegt 26 neatkarības gados.

“Viens no galvenajiem priekšnoteikumiem, lai valsts augtu un attīstītos, ir noticēt saviem spēkiem. Lai noturētu izaugsmi un vairotu ikkatra labklājību, jāspēj vispirms pašiem novērtēt to, kas mums ir un ko mēs spējam izdarīt. Mums ir jādomā pozitīvāk un jāspēj ieraudzīt to, kas jau sasniegts,” uzrunā sacīja Vaidere, norādot uz vairākiem sasniegumiem- jaunuzņēmumu likumu, kas ir viens no modernākajiem Latvijā un rada potenciālu Latvijai kļūt par jaunuzņēmumu centru Eiropā, zinātnieku un pētnieku darbu, kas tiek novērtēts starptautiskā līmenī, kā arī augsto sieviešu īpatsvaru uzņēmējdarbībā.

Tajā pašā laikā, deputāte arī uzsvēra nepadarītos darbus- lielo plaisu starp bagātajiem un nabadzīgajiem Latvijas iedzīvotājiem un nepilnības nodokļu sistēmā.

Vaidere arī pievērsa uzmanību Latvijas dabas resursiem- lielajiem kūdras krājumiem, ko, pareizi izmantojot, iespējams radīt jaunas darbavietas, kā arī veicināt enerģētisko neatkarību. Ne vienmēr paši spējam novērtēt, cik liela vērtība ir mūsu mežu resursi. Rietumeiropā, kur mežu gandrīz vairs nav, šo “zaļo zeltu” vērtē ļoti augstu. Jau tagad mūs kokapstrādes industrija izgatavo galdniecības, dizaina un amatniecības produktus ar augstu pievienoto vērtību,” sacīja Vaidere, norādot arī, ka potenciāls šajā jomā nav izsmelts.