20.04.2017

Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Inese Vaidere intervijā Radio SWH norādīja, ka vēlētos, lai Latvijas valdība ņemtu vērā Pasaules Bankas (PB) dotos ieteikumus par nodokļu reformu.

“Latvija jau sen ir nobriedusi tam, lai tiktu  ieviests progresīvais iedzīvotāju ienākumu nodoklis. PB ieteiktais modelis ir radīts nevienlīdzības mazināšanai, kas mūsu valstī ir pārāk liela, kā arī konkurētspējas stiprināšanai.  Man ir ļoti žēl, ka mūsu valsts veic dažādus eksperimentus ar cilvēkiem un neņem vērā citu Eiropas valstu praksi,” intervijā pauda Inese Vaidere.

Viņa arī norādīja, ka absolūtā vairākumā Eiropas valstu ir ieviests progresīvs iedzīvotāju ienākumu nodoklis. Šāda nodokļu diferenciācija, kas palielina nodokļus lielo algu saņēmējiem un samazina nodokļu slogu mazajām algām, var mazināt nevienlīdzību Latvijā. Vienlaikus Vaidere norādīja, ka Eiropas Savienība var sniegt dažādus ieteikumus, izstrādāt direktīvas un regulas dažādās jomās, taču nodokļi ir tā svira, kas atrodas katras nacionālās dalībvalsts rokās.