13.10.2012

Sestdien, 13. oktobrī, Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Inese Vaidere atklās 10. Baltijas valstu lauku sieviešu konferenci „Baltijas valstu sieviešu ieguldījums lauku ekonomiskā un sociālā attīstībā pēdējo desmit gadu laikā”. Konferenci Vecgulbenes muižā rīko Latvijas Lauku sieviešu apvienība (LLSA). Organizācija ir deputātes sadarbības partneri, ar ko tiek veiksmīgi īstenoti dažādi kopīgi projekti.

Konference tiek organizētā sadarbībā ar Igaunijas un Lietuvas lauku sieviešu apvienībām un ik gadus notiek kādā no Baltijas valstīm. Pirmais šāda veida pasākums notika 2003. gadā Jelgavā, šogad tai ir jubilejas gads un uz to aicinātas lauku sievietes ne tikai no Baltijas valstīm, bet arī no Krievijas.

„Ar Latvijas Lauku sieviešu apvienību man ir bijis tas gods sadarboties vairākos skaistos, izglītojošos un radošos projektos: esmu bijusi lektores statusā viņu organizētajos lekciju kursos reģionu sievietēm, kopīgi ir organizētas Latvijas sieviešu konferences, esam sadarbojušās arī dažādos reģionu pasākumos. Šī savienība ir viena no aktīvākajām sabiedriskajām organizācijām, kas ir pratusi savā lokā iesaistīt vairākumu lauku sieviešu un godam pārstāvēt lauku cilvēku viedokli arī valstiskā līmenī,” par LLSA saka I.Vaidere.

„Jāpiebilst, ka savienības panākumu avots ir tās ilggadējā vadītāja Rasma Freimane, kuru šogad ierosināju izvirzīt Eiropas Pilsoņa balvai kā Latvijas kandidāti, un esmu ļoti gandarīta par to, ka šī balva Rasmai arī tiks piešķirta. Tas liecina, ka LLSA darba panākumus prot novērtēt arī Eiropas Savienības mērogā.”