17.09.2012

Piektdien, 14. septembrī Ventspils Jaunrades namā norisinājās Latvijas Pašvaldību savienības konkursa “Eiropas gada pašvaldība 2012″ noslēguma pasākums, kurā Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere Alojas novada un Jelgavas pilsētas laureātiem pasniedza braucienus uz Eiropas Parlamentu Briselē. Nominācijā “Pašvaldība starppaaudžu sadarbībai” Alojas novadā laureātu godā tika celti Staiceles pilsētas bibliotēkas vadītāja Anita Strokša, biedrības „Alojas seniori” valdes priekšsēdētājs Raimonds Ziedonis Ģīmis, Staiceles Lībiešu muzeja „Pivālind” vadītāja Indra Jaunzeme, Alojas senioru riteņbraukšanas grupas vadītājs Elmārs Muķielis un Alojas dienas centra vadītāja Guna Krūmiņa. Savukārt no Jelgavas pilsētas laureāti ir Jelgavas pensionāru biedrības priekšsēdētāja Marija Kolneja, Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes Jelgavas nodaļas vadītājs Māris Liscovs, Jelgavas pilsētas Sociālo lietu pārvaldes vadītāja Rita Stūrāne, Zemgales reģiona Kompetenču izglītības centra vadītāja Sarmīte Vīksna un Jelgavas pilsētas sporta veterāns Aleksandrs Balss.

“Es zinu, ka katrā Latvijas reģionā ir gaiši un atsaucīgi cilvēki, kas prot atbalstīt un radīt, veidot un mudināt. Tieši Latvijas cilvēki ir galvenais elements mūsu valsts priekšrocībai pār citu zemju valdzinājumiem. Man ir patiess prieks par aktīvajiem novadu cilvēkiem, kuri vairo dzimtenes sajūtu katra cilvēka sirdī un ļauj ikkatram ieraudzīt, ka Latvija ir vislabākā un skaistākā zeme pasaulē,” piebilst I.Vaidere.

Pasākumā I.Vaidere pateicās visiem “Eiropas gada pašvaldības” konkursa laureātiem, kā arī visām pašvaldībām par to, ko tās paveikušas savu cilvēku labā. „Plaukstot novadiem, arī mūsu valsts aug!”, ir pārliecināta deputāte.
Deputāte jau iepriekš ir bijusi konkursa “Sakoptākais Latvijas pagasts” atbalstītāju vidū, sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību ir tapusi virkne dažādu projektu, tāpēc arī “Eiropas gada pašvaldība” ir viens no deputātes prioritārajiem atbalsta projektiem.