fbpx

17.12.2010

Rīga, 17.decembris. Šodien plkst. 17:00 Eiropas Parlamenta Informācijas birojs atklās izstādi “Andrejs Saharovs: trauksme un cerība”, kas sniedz informāciju par A.Saharova dzīvi un darbību cilvēktiesību jautājumos. Izstāde būs apskatāma ES mājā, Aspazijas bulvārī 28 - 1.stāvā, Rīgā.

Izstādes ekspozīciju Rīgā organizē Eiropas Parlamenta (EP) Informācijas birojs sakarā ar Eiropas Parlamenta Saharova balvu, kuras ceremonija 15.decembrī notika Strasbūrā. Izstādi saturiski veidojusi Eiropas Padome sadarbībā ar Andreja Saharova muzeju un sabiedrisko centru, kā arī Krievijas cilvēktiesību apvienību Memorial, kas 2009.gadā saņēma, Eiropas Parlamenta Saharova balvu.

Izstādes atklāšanas uzrunas teiks profesore Inese Vaidere, EP deputāte un EP Cilvēktiesību apakškomitejas koordinatore, Valdis Ābols, Kubas disidentu atbalsta aktīvists un EPIB vadītājs Māris Graudiņš.

I.Vaidere norāda, ka “ik gadu Eiropas Parlaments piešķir Saharova balvu ievērojamiem cilvēktiesību aizstāvjiem, kas, aizstāvot cilvēktiesības un demokrātijas principus, ir izcīnījuši smagas cīņas, riskējot ne vien ar savu brīvību, bet pat dzīvību. Šī gada balvas laureāts, Kubas žurnālists Giljermo Fariņas (Guillermo Fariñas), netika izlaists no valsts, lai personīgi saņemtu savu balvu. Tas atkārtoti apliecināja, ar kādām grūtībām sastopas cilvēktiesību aizstāvji, tādēļ Eiropas Parlamentam ir aktīvi jāturpina iesākto darbu cilvēktiesību vairošanā pasaulē.”

Izstādes mērķis ir iepazīstināt ar A.Saharova idejām un viņa redzējumu par sabiedrību, kas balstīta uz cilvēktiesību principu ievērošanu. Apmeklētāji varēs iegūt informāciju par A.Saharova dzīvi un darbību cilvēktiesību jautājumos. Izstādes ietvaros apmeklētāji tiks iepazīstināti arī ar EP darbu cilvēktiesību jomā un EP Saharova balvu.

Izstāde būs pieejama apmeklētājiem līdz 09.01.2011. .

Uzziņai par A.Saharovu un EP Saharova balvu 2010. gadā – tuvāk šeit  http://www.europarl.europa.eu/parliament/public/staticDisplay.do?language=LV&id=42