fbpx

10.06.2010

Brisele, 9.jūnijs. Pēc Eiropas Parlamenta deputātes Ineses Vaideres uzaicinājuma, šodien Briselē ierodās Vankūveras XXI Ziemas Olimpisko spēļu sudraba medaļnieki no Latvijas - kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici, skeletonists Martins Dukurs, kā arī skeletonists, 4.vietas ieguvējs Tomass Dukurs.

[slickr-flickr search=sets set=72157633308138841]
„Mūsu sportistu panākumi tik vērienīgā un daudzas pasaules valstis vienojošā pasākumā kā Olimpiskās spēles dara lepnu ne tikai mani, bet ikkatru Latvijas iedzīvotāju. Viņi ir veicinājuši Latvijas tēla spodrināšanu pasaulē, tāpēc ir liels gandarījums olimpiešus šodien uzņemt Eiropas Parlamentā. Ceru, ka brāļu Šicu un brāļu Dukuru sasniegumi Vankūveras Ziemas Olimpiskajās spēlēs ir iedvesmojuši arī citus jauniešus, kas nodarbojas ar sportu. Esmu pārliecināta, ka šiem izcilajiem veiksmes stāstiem drīz sekos jauni un Latvijas vārds atkal pozitīvi izskanēs plašajā pasaulē, ” pārliecināti saka I. Vaidere.
Deputāte arī uzsver, ka Latvijas valdībai jādara viss iespējamais, lai sportam un sporta izglītībai netiktu samazināts finansējums.
Latvijas olimpieši šodien tikās arī ar leģendāro NHL hokejistu Peteru Štastniju, Eiropas Parlamenta deputātu no Slovākijas.
Sportisti ar Inesi Vaideri diskutēja par Eiropas Parlamenta darbu un aktuāliem Eiropas Savienības un Latvijas jautājumiem. Deputāte pēc tikšanās uzsvēra, ka “Mūsu olimpieši ir ne tikai izcili sportisti, bet arī ļoti izglītoti un informēti jaunieši. Tas rada pārliecību, ka viņi veidos savu dzīvi veiksmīgi arī pēc sportiskās karjeras beigām”.
Apmeklētāju grupā bija arī Pilsoniskās Savienības Kurzemes nodaļu akcijas “Palīdzēsim viens otram!” čaklākie dalībnieki, kā arī konkursa “Brīvība - augstākā vērtība ” organizētāji.