fbpx

02.06.2010

Šodien, 2. jūnijā, Eiropas Parlamentā Briselē pēc Ineses Vaideres uzaicinājuma ieradušies 25 viesi. Grupā ir bibliotekāri no Latvijas novadiem, kuri aktīvi līdzdarbojušies „Grāmatu svētku” organizācijā. „Grāmatu svētki” ir Lauku bibliotēku atbalsta biedrības veidoti pasākumi akcijas “Atbalsts lauku bibliotēkām” ietvaros, piedāvājot novadu iedzīvotājiem klātienē tikties ar kultūras, mākslas, ekonomikas un politikas sfēru pārstāvjiem, piedalīties izklaidējošos un izglītojošos pasākumos, paplašināt zināšanas par Latvijas un Eiropas tautu kultūras vērtībām.
„Piedaloties „Grāmatu svētkos” dažādos Latvijas novados, varu bez starpniekiem pastāstīt par to, kāda ir Eiropas Parlamenta un mana darba loma un nozīme, kā arī uzklausīt priekus un bažas no novadu ļaudīm. Savu „paldies!” bibliotekāriem par ieguldīto darbu vēlējos pateikt, uzaicinot vismaz daļu aktīvāko no viņiem uz sava veida „Grāmatu svētkiem” Eiropas Parlamentā,” saka Inese Vaidere.
Ik gadus deputāte atbalsta virkni konkursu, iniciatīvu un pasākumu, kuru laureāti vai labus panākumus guvušie tiek aicināti iepazīties ar viņas un Parlamenta darbu klātienē.
Ineses Vaideres viesi apmeklēs Eiropas Parlamentu, tiksies ar deputāti, apskatīs viņas darba kabinetu, uzklausīs Eiropas Parlamenta Apmeklējumu un semināru nodaļas sagatavoto informāciju par Eiropas Savienības institūciju darbību, kā arī iepazīs Briseli.
„Eiropas Parlaments sniedz īpašu iespēju katram deputātam uzaicināt viesos noteiktu cilvēku skaitu, un es katru gadu šo iespēju izmantoju, aicinot uz Briseli tos, kuri ir ar savu darbu vai ieguldījumu guvuši labas sekmes vai līdzcilvēku augstu novērtējumu. Ceru, ka mani viesi no šīs tikšanās gūs tikpat lielu gandarījumu, kāds ir man, ik reizes sastopoties ar lieliskiem, spējīgiem un zinošiem cilvēkiem, kas ar savu darbu pierāda, ka Latvija var,” teica deputāte.