fbpx

07.04.2010

Godātais Kampara kungs!

Ņemot vērā, ka no šī gada vasaras Latvijā analogā TV izbeigs darbību, SIA Lattelecom kļūs par galveno TV pakalpojumu piedāvātāju Latvijā.

Jaunajā interaktīvās TV „pamatpakā”, kas no šī gada tiek piedāvāta SIA Lattelecom abonentiem, iekļauti četri Krievijas TV ziņu kanāli (RTR Planeta, NTV Mir, Ren Tv Baltija, TV Centr International) un tikai viens Eiropas Savienības (ES) ziņu kanāls (Euronews), turklāt pagaidām nezinu, kādā valodā Euronews tiks pārraidīts.

ES valstu (Lielbritānijas, Vācijas, Francijas) ziņu kanālu skatīšanos SIA Lattelecom piedāvā par papildus samaksu (1,90 Ls mēnesī).

Tā kā 51% SIA Lattelecom kapitāldaļu pieder Latvijas valstij, vēlos noskaidrot sekojošo:

1. Kādēļ tika pieņemts lēmums bez papildus samaksas pārraidīt četrus Krievijas ziņu kanālus, bet par ES valstu ziņu kanāliem, izņemot Euronews, prasīt papildus samaksu? Kā Latvijā, kas ir ES dalībvalsts, šāda politika ir attaisnojama?

2. Vai, sastādot Latvijas iedzīvotājiem piedāvātās TV pamatpakas saturu, SIA LATTELECOM papildus komerciālajiem aspektiem izvērtējis arī citus aspektus, ne tikai iedzīvotāju nacionālo sastāvu un vēlmi skatīties etniskās dzimtenes TV kanālus? Kā tas ietekmēs Latvijas sabiedrības konsolidāciju un integrāciju?

3. Vai SIA LATTELECOM piedāvātā TV pakete ilgtermiņā neradīs draudus Latvijas drošībai un stabilitātei, norobežojot Latviju no ES informācijas telpas un neproporcionāli lielā apjomā piedāvājot Krievijas TV kanālu informācijas saturu?

Cieņā –

Prof. Inese Vaidere,
Eiropas Parlamenta deputāte