fbpx

27.03.2010

Brisele, 25 marts. Eiropas Parlamentā šodien nodibināta bijušo vides ministru asociācija. Tajā darbosies arī Eiropas Parlamenta deputāti, kuri savulaik ieņēmuši šo amatu, tajā skaitā Latvijas eiroparlamentāriete Inese Vaidere. Viņa uzsver, ka Kopenhāgenas klimata konference nav sniegusi atbildi uz daudzām vides problēmām. Pēc šī pasākuma Eiropā iestājusies skaista un sniegota ziema, taču to nevar uzskatīt par Kopenhāgenas sanāksmes panākumu. Bijušie vides ministri ir pārliecināti, ka nepieciešama vēl aktīvāka Eiropas Parlamenta rīcība, lai īstenotu dabas aizsardzības mērķus ne tikai Eiropā, bet visā pasaulē.

Organizācija apvieno bijušos vides ministrus un starptautisku organizāciju līderus, kas izvirzījuši kopīgu mērķi - veicināt efektīvāku ekonomikas un vides politiku pasaulē. Asociācijā darbosies arī vairāku Francijas pilsētu mēri un senatori, Eiropas Iekšējā tirgus un pakalpojumu komisārs Mišels Barnjē (Michel Barnier), vides aizsardzības organizāciju pārstāvji un bijušie vides ministri no Somijas, Vācijas, Lielbritānijas, Portugāles, Vjetnamas, Nigērijas, Mongolijas, Marokas un ASV.

Inese Vaidere norāda, ka asociācijas biedru mērķis ir apvienot savu dažādo profesionālo darba pieredzi, zināšanas un enerģiju, lai kopīgi stiprinātu patiesi ilgspējīgu ekonomisko attīstību, izvirzītu steidzamākos un būtiskākos uzdevumus cīņā ar klimata izmaiņām, kā arī sekmētu Eiropas lauksaimniecības attīstību.

„Šādas asociācijas izveidošana ir ļoti veiksmīgs un svarīgs solis. Tā sniegs iespēju apvienot plašu profesionālo pieredzi un kontaktus gan ar dažādu valstu valdībām, gan nevalstisko organizāciju līmenī. Viens no mērķiem būs arī mazināt ekonomiskās krīzes pastiprināto sociālo nevienlīdzību un, īpaši svarīgi, uz godīguma un vienlīdzības principiem balstītas lauksaimniecības politikas ieviešanu Eiropas un pasaules līmenī,” atzīst Inese Vaidere.