fbpx

08.02.2010

27.janvārī Krakovā, Polijā norisinājās 3. Starptautiskais Holokausta forums Let My People Live (Ļauj manai tautai dzīvot), kurā kā Eiropas Parlamenta (EP) Ārlietu un Cilvēktiesību komiteju pārstāve piedalījās arī EP deputāte Inese Vaidere. Ar Polijas prezidenta Leha Kačiņska un Polijas valsts valdības atbalstu forumu rīkoja organizācija Yad Vashem, Pasaules Holokausta forums un Eiropas Ebreju kongress. Tā ietvaros notika diskusijas par to, kā pasaule mainījusies kopš Aušvicas - Birkenavas nacistu koncentrācijas un nāves nometnes slēgšanas pirms 65 gadiem, kā arī tika pieminēta Starptautiskā Holokausta atceres diena.

[slickr-flickr search=sets set=72157633311917774]
Trešajā Starptautiskajā Holokausta forumā piedalījās Polijas prezidents Lehs Kačiņskis, premjerministrs Donalds Tusks, Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu, Eiropas Parlamenta prezidents Ježijs Buzeks, deputāti, eksperti, studenti un holokaustu pārdzīvojušie. Foruma dalībniekus ar video palīdzību uzrunāja ASV un Francijas prezidenti Baraks Obama un Nikolā Sarkozī.
Inese Vaidere uzsver, ka holokausts ir bijis viens no briesmīgākajiem noziegumiem pret cilvēci. Aušvicē – Birkenavā tika izdarīti lielākie noziegumi cilvēces vēsturē, ar iepriekšēju nodomu noslepkavojot simtiem tūkstošu ebreju (kas bija daļa no nacistu plāna pilnībā iznīcināt ebreju tautu), kā arī poļu, čigānu, krievu, rumāņu, ungāru, čehu, slovāku un citu tautību ieslodzītos. Kopējais upuru skaits sasniedza aptuveni 1,5 miljonus cilvēku. I. Vaidere atzīmē, ka ir svarīgi atcerēties šos traģiskos noziegumus, lai nekas tamlīdzīgs vairs neatkārtotos nākotnē.