fbpx

08.02.2010

15. janvārī Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere piedalījās Oskaram Kalpakam veltītā skolēnu eseju konkursa sarīkojumā. Konkursu jau otro gadu rīko partija “Pilsoniskā Savienība”. Arī šogad konkurss guva plašu atbalstu un atsaucību.

[slickr-flickr search=sets set=72157633307652197]
No dažādām Latvijas vietām uz Rīgas Oskara Kalpaka daiļamatniecības pamatskolu bija sabraukuši divdesmit Latvijas labākie eseju autori. Balvas un atzinības rakstus eseju autoriem pasniedza Inese Vaidere, konkursa organizētāja Sarma Dreimane un žūrijas komisijas locekļi Silvija Kaugere un Mārtiņš Stirāns. Konkursa dalībniekus sveica arī ģenerālis Juris Vectirāns. Trīs galvenās balvas ieguvējas - Inesi Pučeku, Kristiānu Blūmi un Lauru Pastori - Inese Vaidere uzaicināja viesoties ekskursijā uz Eiropas Parlamentu Briselē.
I. Vaidere atzīmē, ka eseju konkursu par īpašu un sirsnīgu notikumu padarīja gan Oskara Kalpaka pamatskolas bērnu priekšnesumi, gan skolas direktores Allas Štolceres - Reimanes interesantie stāstījumi par skolu un vēsturi. Ir svarīgi turpināt kopt latviešu tautas kultūru un literatūru un atcerēties tās vēsturi. O. Kalpaka skolēnu eseju konkurss apvieno abas šīs jomas un ik gadu no jauna apliecina, ka Latvijā aug talantīga un spējīga jaunatne.