fbpx

21.01.2010

2010. gada 15. janvārī, Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere (PS, ETP) piedalījās Eiropas Savienības mājas trīs jauno telpu – zināšanu, sarunu un mākslas istabu – atklāšanas pasākumā. Līdz ar I. Vaideri apsveikuma runu teica Valsts prezidents V. Zatlers, Ārlietu ministrijas valsts sekretārs A. Teikmanis, Eiropas Komisijas komunikāciju departamenta DGCOMM direktors J-P. Vanderstēns, EKP vadītāja I. Šulca un Eiropas Parlamenta Informācijas Biroja Rīgā vadītājs Māris Graudiņš. Tika nolasīts arī Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja J. Buzeka apsveikums. Kopumā pasākumā piedalījās ap 130 nevalstisko organizāciju, politikas un kultūras pārstāvju.

Jauno Eiropas Savienības mājas istabu iekārtošanā izmantota koncepcija “Zeme. Daba. Debess”, kas ir pamatā arī telpu vizuālajam noformējumam. To mērķis ir mudināt cilvēkus saudzēt dabu, saprātīgi izmantojot tās bagātības. Tieši tādēļ telpām izvēlētas mēbeles, kas gatavotas no dabīgiem vai otrreiz pārstrādātiem materiāliem, bet apgaismojums ierīkots tā, lai maksimāli taupītu enerģiju.

Katrai no jaunatklātajām telpām ir sava simboliskā nozīme un pielietojums. Mākslas istabā, kuras interjerā izmantoti debess motīvi, notiks regulāras izstādes, radošās darbnīcas un bērnu rotaļu stūrītis.

Sarunu istaba, kuras interjerā izmantoti dabas motīvi, kalpos kā platforma, nevalstisko organizāciju, sociālo partneru un profesionālo organizāciju diskusijām, bet Zināšanu istabā (telpas interjerā izmantoti zemes motīvi) interesentiem būs pieejama informācija un konsultācijas par Eiropas Savienību un visdažādākajiem ar to saistītajiem jautājumiem – no finansiālā atbalsta jaunajiem uzņēmējiem līdz ES sociālā fonda sniegtajām iespējām un mūžizglītības programmām.

No 18. līdz 22. janvārim, Eiropas Savienības mājā trīs jaunajās telpās notiks dažādi pasākumi, kas ir atvērti ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Mākslas istabā katru dienu notiks radošās darbnīcas galerijas “Istaba” pārstāvju un Latvijā pazīstamu mākslinieku Martas Ģibietes, Elitas Patmalnieces un Kristiana Brektes vadībā. 19. un 21.janvārī, savukārt, ikviens interesents varēs uzzināt par darba meklēšanas, uzņēmējdarbības un izglītības iespējām, kā arī par patērētāju tiesībām Eiropas Savienībā, konsultējoties ar attiecīgo jomu speciālistiem.

Ikviens Latvijas iedzīvotājs tiek aicināts paust savu viedokli, iegūt jaunāko informāciju un iepazīt Eiropas vēsturi un kultūru. Jaunatvērtās telpas būs vieta, kur attīstīt dialogu ar Eiropas Parlamenta deputātiem un dažādu nozaru ekspertiem, baudīt izstādes, filmu vakarus, piedalīties diskusijās un radošajās darbnīcās.

Zināšanu, sarunu un mākslas istabas atrodas Eiropas Savienības mājas pirmajā stāvā, Rīgā, Aspazijas bulvārī 28.