fbpx

01.09.2009

22.augustā Tallinā un Viļņā sākās “Baltijas ceļa” 20.gadadienai veltīts Baltijas vienotības skrējiens “Sirdspuksti Baltijai”, kas ilga diennakti, skrienot caur visām trijām Baltijas valstīm, un noslēdzās 23. augustā plkst.20 Rīgā pie Brīvības pieminekļa. “Baltijas ceļa” 678 kilometrus garais maršruts tika sadalīts viena kilometra stafetes posmos, un ikviens Baltijas iedzīvotājs bija aicināts piedalīties un noskriet savu kilometru Baltijas vienotībai, lai atsauktu atmiņā kopīgo cīņu par brīvību un lai pierādītu mūsu nacionālās apziņas dzīvotspēju.


Par populārāko skrējiena posmu kļuva 391.kontrolpunkts jeb Prezidenta kilometrs - tajā bija reģistrējušies vairāk nekā 600 skrējiena dalībnieki un vēl 3 reizes vairāk skrējēju piedalījās nereģistrējušies.
Arī Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere ka oficiāli reģistrēts dalībnieks piedalījās skrējiena pēdēja posmā un kopā ar visiem lielā pulkā devās uz Brīvības pieminekli.
Kopumā skrējienā Baltijas valstīs piedalījās vairāk nekā 60 000 cilvēku. Aptuveni 5000 dalībnieku bija Lietuvā, 7000 - Igaunijā. bet vairāk nekā 50 000 - Latvijā!
Jaunākajam no reģistrētajiem skrējiena dalībniekiem bija pieci mēneši, savukārt vecākajam - 86 gadi. Skrējienā piedalījās arī līgava un līgavainis savā kāzu dienā. Daudzviet skrējiena dalībnieki tika sagaidīti ar īpašiem koru, folkloras grupu, deju kolektīvu un orķestru priekšnesumiem, kā arī citiem uzmundrinošiem pasākumiem.

[slickr-flickr "[email protected]" tag="2009-09-01"]