fbpx

14.07.2009

Šodien, 14. jūlijā, sanākot uz savu pirmo plenārsēdi, darbu sācis jaunievēlētais Eiropas Parlaments (EP). Stājies spēkā Sandras Kalnietes un Ineses Vaideres EP deputāta mandāts., I. Vaidere par EP deputāti kļuvusi atkārtoti - jau otro reizi, bet S. Kalniete EP deputāta darbu uzsāk pirmo reizi.
Abas „Pilsoniskās savienības” deputātes strādās Eiropas Tautas partijas (Kristīgo demokrātu) grupā, kas ir lielākā un ietekmīgākā grupa Eiroparlamentā.
Par Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju šodien ievēlēja Polijas deputātu no Eiropas Tautas partijas (Kristīgo demokrātu) grupas Ježi Buzeku.


I.Vaidere, kura ar jauno EP prezidentu sadarbojusies iepriekšējos piecos gados, strādājot kopā Eiropas Enerģētikas forumā un veidojot kopēju politiku, uzsver, ka J.Buzeka izvēle ir lieliska, jo vinš nāk no jaunajām ES valstīm. “Manuprāt, J.Buzeks ir patiesi demokrātisks līderis, kurš, cerams, turpmāk uzmanību pievērsīs arī tam, lai Eiropā būtu vienota izpratne par vēstures jautājumiem. Domāju, ka arī jaunais EP prezidents turpinās veidot arī vienotu Eiropas Savienības enerģētikas politiku, īpaši akcentējot atjaunojamos energoresursus, ” saka I. Vaidere.
Deputāte Eiropas Parlamenta jaunajā sasaukumā strādās ārlietu, starptautiskās tirdzniecības un cilvēktiesību komitejas. [slickr-flickr "[email protected]" tag="2009-07-14"]