fbpx

11.06.2009

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās Latvijā uzvarējusi “Pilsoniskā savienība”, saņemot 24,32% balsstiesīgo atbalstu un iegūstot divas EP deputāta vietas. EP vēlēšanas Latvijā notika 6. jūnijā, tajās kopumā piedalījušies 53% balsstiesīgo, balsojot par 17 sarakstiem ar 186 kandidātiem.
Divi EP deputāti ievēlēti arī no “Saskaņas centra” (19,53% balsu), savukārt pa vienai deputāta vietai ieguvušas apvienība “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” (9,62% balsis), LPP/LC (7,5% balsis), apvienība “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (7,46% balsis), “Jaunais laiks” (6,66% balsis). Latvijai EP ir astoņas deputātu vietas.


Oficiālie rezultāti un ievēlēto cilvēku vārdi tiks paziņoti pēc visu balsošanas protokolu oriģinālu saņemšanas un pārbaudes no visiem vēlēšanu iecirkņiem.
Arī pašvaldību vēlēšanās Rīgā „Pilsoniskā Savienība” un Rīgas mēra amata kandidāts Ģirts Valdis Kristovskis ir uzrādījusi lieliskus rezultātus – vēlēšanās partija ieguvusi 18,9% vēlētāju balsu, līdz ar to Rīgas Domē vēlētāju intereses pārstāvēs 14 „Pilsoniskās Savienības” deputāti.
Rīgas Domē, iegūstot 34,29% balsu un 26 deputātu vietas, iekļuvusi arī politisko partiju apvienība “Saskaņas centrs”, partija LPP/LC (15,11% balsu un 12 deputātu vietas) un “Jaunais laiks” (11,08% balsu un 8 deputātu vietas).
Vēlos pateikties ikvienam, kurš uzticējis savu balsi „Pilsoniskās Savienības” sarakstiem, un ceru, ka nākamais darba cēliens kā ievēlētajiem Eiropas Parlamenta deputātiem, tā arī pašvaldību deputātiem būs ražīgs un spraigs.