fbpx

17.05.2009

Rīgā 17. maija svētdienas rītā krastmalu, Vanšu tiltu un Valdemāra ielu līdz pat arēnai „Rīga” pārpludināja jautru, veselīgu skrējēju tūkstoši. Bija sācies lielais Rīgas maratons. Visjaunākais „skrējējs” saldi dusēja ratiņos, bet vecuma augšējo robežu iezīmēja vien dalībnieka sparīgums.
Pārsteidza skrējēju izdoma – redzējām gan piecas „līgavas”, gan sarkanas kartona kastes ar žiglām kājiņām, gan puišus „formālos” uzvalkos, pat „maizes šķēles” un veselu „cirka trupu”. Latvijā pazīstamas uzņēmējsabiedrības izmantoja gadījumu, lai skrējēju tūkstošiem reklamētos, bet politiskās partijas – lai ar savu cīņas sparu pievērstu potenciālo vēlētāju uzmanību. Skrējēju pulkā pamanāmi bija arī Pilsoniskās Savienības gargabalnieki - to skaitā Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere, žurnālists Arnis Šablovskis un citi. Pēc finiša līnijas šķērsošanas pie Arēnas „Rīga”, kad aiz muguras, raitā solī skrienot, bija atstāti vairāk nekā 5 kilometri, skrējēji izskatījās možuma un enerģijas pilni.


Inese Vaidere: „Ir izveidojusies lieliska tradīcija, kas prasa gan zināmu fizisko rūdījumu, gan arī sagādā milzum daudz prieka. Ar Arni un Ingvaru visu distanci skrējām plecu pie pleca, nemaz vēl nejūtamies aizkusuši. Pozitīvās emocijas devušas krietnu enerģijas devu un distance šķita neparasti īsa. Spriedām, ka mierīgi varētu noskriet vēl tikpat daudz. Man šis skrējiens nav nekas neparasts, jo, esot Briselē un Strasbūrā, mēdzu skriet ik rītu, arī Rīgā regulāri atlicinu laiku fiziskai aktivitātei. No Arņa vēl var iznākt pat īsts maratonists, viņš apņēmās sākt trenēties, lai nākamgad varētu noskriet pusmaratonu – 21 km. Distanci godam veica arī Sanita un Signe, pa starpu vēl paspējot paveldzēties „enerģijas punktos””.

[slickr-flickr "[email protected]" tag="2009-05-17" thumbnail_size="small" type="gallery" size="large"]